Ludzie

Gabriela Grzelak – Redaktor Naczelna Redakcji IgnaśMEDIA

Gabriela Grzelak (Gabiszonek) – uczennica CXXII LO. Do redakcji dołączyła w 2015 roku – miała wtedy 12 lat. Dzięki działalności w Ignasiu zdobyła wielopłaszczyznowe umiejętności, najczęściej jednak wciela się w rolę operatora, reportera oraz montażysty. W 2018 roku objęła funkcję redaktora naczelnego Redakcji IgnaśMEDIA.

Choć większość wolnego czasu poświęca na wolontariat w telewizji, ma także inne pasje. Uwielbia sztukę, szczególnie tę prezentowaną na scenie, ale również sport jest jej bliski – z zapałem trenuje capoeirę, czyli brazylijską sztukę walki. Kocha także słuchać muzyki  i (na nieszczęście pozostałych) wiele, wiele tekstów zna na pamięć. Nierzadko tworzy nawet własne! W codzienne rozmowy lubi wplatać trudne słówka, jak „peremptoryczny” czy „serendipity”, czym (w matematycznej szkole) niejednokrotnie burzy krew swojemu najbliższemu otoczeniu.

 

Marcin Grochowski – Instruktor IgnaśMEDIA, Koordynator Kampanii Domeyko & Wagner – Dziedzictwo

Marcin Grochowski (zwany Grochem, a czasem nawet Groszkiem) jest absolwentem CXXII LO,
a obecnie studiuje Amerykanistykę o spec. Kulturoznawstwo Ameryki

Łacińskiej i Karaibów na Uniwersytecie Warszawskim. Jest sprawcą całego zamieszania – to właśnie on postanowił przekształcić gazetkę szkolną w coś więcej i za „Ignaś” dopisać „TV”. Od założenia IgnasiaTV w 2012 roku do 2018 pełnił funkcję redaktora naczelnego. Koordynował wszystkie dotychczasowe projekty Redakcji. Obecnie pracuje jako wolontariusz – instruktor Zespołu Mediów Szkolnych IgnaśMEDIA, dzieląc się doświadczeniem i udzielając porad młodszym adeptom Ignasia. Kieruje także pracami nad Międzynarodową Kampanią Domeyko & Wagner – Dziedzictwo.

Mimo, iż jest najwyższy z nas wszystkich, stara się nie patrzeć na ludzi z góry. Zapalony żeglarz, częściej odpływa jednak kreując koncepcje nowych przedsięwzięć. Reżyser, scenarzysta, montażysta, organizator i wszystko inne – w skrócie: człowiek orkiestra. A swoją drogą na gitarze też lubi czasem pograć, ale to już występy dla najbardziej wtajemniczonych…