O nas

Kim jesteśmy?

Telewizja Szkolna IgnaśTV to jedna z najprężniej działających internetowych telewizji szkolnych i uczniowskich w Polsce. Działamy w Zespole Szkół nr 51 im. Ignacego Domeyki w Warszawie od 2012 roku! Relacjonujemy życie szkoły i miasta (poprzez samodzielne relacje i program DomeykoNEWS), a także bierzemy udział w międzynarodowych projektach np. OdySEA Władka Wagnera – Wyprawa Dookoła Atlantyku czy Międzynarodowy Festiwal Filmowy Up to 21. W swoim dorobku posiadamy także własne inicjatywy: akcja społeczno – charytatywna Projekt Święta, czy Projekt Skarb Domeyki. Od marca 2015 roku redakcja IgnaśTV jest częścią Zespołu Mediów Szkolnych IgnaśMEDIA.

Cele

  • edukacja filmowa wśród dzieci i młodzieży
  • usprawnienie i unowocześnienie przepływu informacji w szkole
  • doskonalenie kwalifikacji dziennikarskich
  • zdobywanie umiejętności pracy w zespole
  • branie udziału w wartościowych projektach, ze względu na ich wymiar społeczny i kulturalny oraz organizowanie własnych niepowtarzalnych przedsięwzięć

Początki

Wszystko zaczęło się w marcu 2012 roku od tablicy korkowej, na której rozwieszane były artykuły gazetki szkolnej Ignaś. Redaktorem Ignasia został Marcin Grochowski, który później, przy pomocy wszystkich zaangażowanych, sprawił, że ewoluowała ona w telewizje szkolną. Opiekunem przedsięwzięcia została Pani Gabriela Kraszewska. Pierwsza wizja zakładała stworzenie multimedialnej gazetki szkolnej, jednak z biegiem czasu i powiększaniem redakcji działania IgnaśTV stały się coraz bardziej rozległe i zaawansowane. Dzięki ojcom założycielom – Marcinowi Grochowskiemu, Mateuszowi Wyszogrodzkiemu, Janowi Kożuszkowi i Mateuszowi Mączce i matce założycielce – Agnieszce Czyczyło telewizja zaczęła realizować relacje LIVE (np. LOFT – Licealny Otwarty Festiwal Taneczny), brać udział w konkursach (III miejsce w ogólnopolskim konkursie Niezatapialni), tworzyć własne projekty (np. Projekt Święta) oraz zmieniać się w prężnie działającą telewizję.

Struktura

Redakcja IgnaśTV jest jedną z czterech redakcji IgnaśMEDIA. Działania telewizji są kierowane przez redaktora naczelnego IgnaśMEDIA oraz zast. redaktora naczelnego ds. IgnaśTV pod opieką i wsparciem Opiekuna IgnaśMEDIA. W skład redakcji wchodzą: reporterzy, prezenterzy, operatorzy, montażyści oraz fotoreporterzy.